


| Előadó: | Katona Klári |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
S. Nagy István |
|
Gyulai Gaál János |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Vérpiros fátyol borul szemedre, remeg a kezed,
társad, az árnyék, követ lebegve, nehéz a szíved.
Elhagyott éjben, magányos éjben egyedül jársz,
tétova lépted megáll a szélben, valakit vársz.
Mégse jön senki, hiába lested, de csak egyre vársz,
távoli múltban bolyong a lelked, nyugtot nem találsz.
Zöldellő fák közt, virágos réten csavarognál,
álmaid útján, szikrázó fényben te rohannál.
Végre, ha eljössz, ujjongva nézem, tiéd a világ.
Ó, mint a lombok a gyönge ágat, úgy öleled át.
Vérpiros fátyol szemedről elszáll, kiderül az ég,
perzselő napfény, szikrázó csillag, minden a tiéd.
Zöldellő fák közt, virágos réten csavaroghatsz,
álmaid útján, a végtelenben, vele járhatsz.
Végre, ha eljössz, ujjongva nézem, tiéd a világ.
Ó, mint a lombok a gyönge ágat, úgy öleled át.
(Végre, hogy eljössz, ujjongva nézem, tiéd a világ.
Ó, mint a lombok a gyönge ágat, úgy öleled át.
Végre, hogy eljössz, végre, hogy eljössz,)
Végre, hogy eljössz, ujjongva nézem, tiéd a világ.
Ó, mint a lombok a gyönge ágat, part a folyót,
völgy a hegyet, az ég a földet, úgy öleled át!



2026. szeptember 18. és 20. között ismét megtelik élettel Európa mértani közepe: Tállyán újra találkozik zene, bor, természet és közösség a Kerekdomb Fesztiválon, a feledhetetlen hangulatot pedig a legújabb nevek is garantálják.
Az ősznyitó, nyárbúcsú összművészeti borünnep évről évre bebizonyítja, hogy a fesztiválszezon nem ér véget augusztusban. A 2025-ös, minden eddiginél sikeresebb kiadás után a szervezők már 11. alkalommal fogják ötvözni az ősz színeit a fesztiválok hangulatával, mással összehasonlíthatatlan élményt teremtve ezzel.
Meghitt pillanatok és igazi fesztiválos mulatozás
A korábban bejelentett Parno Graszt és a Bohemian Betyars mellé most egy egész sor újabb fellépő csatlakozott, hogy felpezsdítsék a Tokaji borvidéket.
A valódi fesztiválkedvenc Blahalouisiana lebegős indie-pop világa és a Ferenczi György és a Rackajam páratlan, bluesból építkező zenéje is biztosan megmozgatja majd a közönséget.
A világzene szerelmeseit a Cimbaliband Trio virtuóz játéka és a Kale Lulugyi autentikus cigány folkja repíti majd el, míg a Shakar Trio különleges ritmusokkal és egyedi jazz hangzással érkezik a dűlők közé.
Aki az intimebb pillanatokat keresi
Annak a Lázár Tesók világa, Szepesi Mátyás (Konyha) egyszálgitár műsora vagy Boggie: Amour Parisien című estjének francia sanzonjai nyújtanak felejthetetlen élményt.
A költészet és zene határmezsgyéjén mozog Kollár-Klemencz László dalköltő estje, de a Myrtus és Bodor Áron: A csendesebb részem produkciója is garantálja a mélyebb lelki feltöltődést a borospincék hűvösében.
A fesztivál védjegyének számító dűlőtúrák, a kimaradhatatlan borútlevél és a családi programok mellett idén is irodalomi és a színházi programok teszik majd teljessé a hétvégi kikapcsolódást. Az ősz és a nyár legszebb pillanatainak egybefésülése idén sem maradhat el, így mindenki vésse be a naptárba: szeptember 18. és 20. között irány Tállya és a Kerekdomb Fesztivál.