


| Előadó: | Kováts Kriszta |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fábri Péter |
|
Gallai Péter |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Nyolcvanöt július, balettcipő,
vörösbort ittam és belépett ő.
Így hát most azt a dalt énekelem,
amit arról az estéről ő írt nekem.
Nyolcvanöt július, Andrássy út,
jó annak, aki még sétálni tud.
Megállni akárhol bámészan és
nézni és nem tudni, hová is néz.
Már elzúgott régen a csúcsforgalom,
és sétáltunk, s ma is még dúdolgatom.
Hogy addig jó, ameddig álmélkodunk,
még bámészko, bámészko, bámészkodunk.
Mondd, fogunk-e lófrálni még?
Bámulni felhők sorát.
Az Andrássy úton a fák
lemetszett ágairól
le nem hullt leveleken
taposni estéken át.
Fogunk-e lófrálni még?
Fogunk-e még?
Mentünk a rosszkedvű házak között,
közönyös égbolt a fejünk fölött.
Mentünk a közönyös égbolt alatt,
a mosoly az arcról itt gyorsan lefagy.
Vagy családi képekre költözik át,
fölveszik, leveszik, mint egy ruhát.
Hát lázadás lett itt a bámészkodás,
viharos szél fúj a sétákon át.
Mondd, fogunk-e lófrálni még?
Bámulni felhők sorát.
Az Andrássy úton a fák
lemetszett ágairól
le nem hullt leveleken
taposni estéken át.
Fogunk-e lófrálni még?
Fogunk-e még?



A BEAT először érkezik Budapestre, ami az ikonikus King Crimson zenekar ’80-as években született dalait állítja színpadra.
2026. július 15-én Steve Vai gitáros, a Tool dobosa Danny Carey és két eredeti King Crimson-tag Adrian Belew és Tony Levin kápráztatják el virtuóz játékukkal a magyar közönséget a Barba Negrában.
A King Crimson három semmi mással össze nem téveszthető hangzású albumot szállított a ’80-as években.
A Discipline, a Three of a Perfect Pair és a zenekar nevét is adó BEAT lemezek hagyatékát gondozza a szupercsapat, ami már évek óta járja a világot, hogy minél több ember tiszteleghessen a dalok előtt. Munkájuk gyümölcse, hogy már nemcsak az eredeti verzióban fellelhetőek a számok, hanem
az idén szeptemberben megjelent Live albumon majd 2 óráig hallhatja mindenki egyedi interpretációjukban is a számokat.
A BEAT nem egy szokványos tribute zenekar
Olyan, saját hangszerükön felejthetetlen alkotók játszanak benne, mint a gitáros legenda Steve Vai vagy a progresszív rockzene egyik legfontosabb zenekarának a dobosa, Danny Carey, aki Toolból lehet mindenkinek ismerős.
Nem véletlen, hogy a dalok így egészen egyedi ízt kapnak, a zenekar két eredeti tagja, Adrian Belew és Tony Levin egy új köntösben játszhatja el így azokat.
2024-ben 65 teltházas koncertet adtak Észak-Amerikában. 2026-ban pedig Európát járják be, nálunk zárják a 23 állomásos turnét.