dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Kalef: Átszállni

Kalef - Átszállni

off off off off off
Album: nincs kép
Megtekintve: Ma 1, összesen 2213 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Átszállni

Hogy vagy álom hogy vagy élet
Hogy vagy levegő amit fújok felétek
Összeszedtél jó sok álmot
Látod magadat amint megbánod

Porszívózgatsz, tele a porzsák
Mégis mindenhol szükségmorzsák
Szedd csak össze, tedd csak félre
Egyszer úgyis véged van

Mer' én már jól, én már jól
Én már jól is laktam

Átszállni átszállni valahol
Ahol az utasok téged néznek
Ott lenni ott lenni amikor
Azok a vonalak tőled szépek

Hogy vagy álom hogy vagy élet
Hogy vagy levegő amit fújok felétek
Képzeletből képzeletbe
Együtt utazunk egy patt helyzetbe

Összenézünk mind a ketten
Azt hazudjuk hogy nem véletlen
Én is érzem ő is tudja
Visszaútra nem futja

Mer' én már jól én már jól
Én már jól is laktam

Átszállni átszállni valahol
Ahol az utasok téged néznek
Ott lenni ott lenni amikor
Azok a vonalak tőled szépek

Én már jól én már jól
Én már jól is laktam
Én már jól ő már jól
Én már jól is laktam....

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Itt a Pavilon új megjelenése, a PUFF című dal és klip

Zsebben nyíló fricska

 

Megvan az a vicc, amiből kimarad a csattanó? Irlanda Áron és Irlanda Kristóf duója, a Pavilon legújabb dala éppen ilyen. A Puffhoz klip és készült Karlóczy Dominik rendezésében. A zenét Áron szerezte, a szöveget pedig testvére, Kristóf írta. A Puff elején a miskolci Helynekem Helyfoglaló tehetségkutatójáról hallhatóak részletek a zsűri tényleges értékeléséből.

 

- Maga a dal olyan, mintha egy 16 éves, dacos kisfiú mindennel szemben szurkálódna, ami kicsit is trendi vagy mainstream, mindezt kicsit számítógépes zenékre emlékeztető, Hammond-orgonával vegykezelt drum and bass-be ültetve - fogalmazott Irlanda Kristóf. 


Üres beszéd, felesleges fecsegés a PUFF című dal?


- A szöveg tulajdonképpen egy beef, aminek nincsen címzettje. Jár a száj, de üres a beszéd, a felesleges fecsegés, a megszokásból feltett hogy vagy? kérdés a hozzá tartozó, semmitmondó válasszal – 


összességében azt a hangulatot próbáltuk meg visszaadni, ami Magyarországon valószínűleg mindenkinek ismerős


- tette hozzá a zenész.




A szöveg nem akar nagyot mondani, csupán poénnak szánta a formáció


- Áron megírta a dalt, majd azt mondta, »Kristóf, én nagyon szeretem a szövegeidet, de most írj valamit, ami nem akar nagyot mondani. Alapvetően viccelődős dal volt a terv, mert egyébként hajlamosak vagyunk a – szerintünk – még ízléses pátoszra, a sebfeltépegetésre és a túlzott érzelgősségre, ezért itt az volt a koncepció, hogy az egész legyen egy hosszú poén, aminek nincsen csattanója. Úgy álltam neki, hogy akkor ahogy esik, úgy puffan – innen is a cím, na meg persze onnan, hogy mindenki állandóan pufog. Gondoltuk, beszállunk - mondta Kristóf. 

 

A kliphez mindenki a saját gondolatait dobta be


- Nem először dolgoztunk együtt, nagyon jól is megy a közös munka. Most sem volt forgatókönyv, hanem összeültünk ötletelni, mindenki hozta a saját gondolatait, és szerintem sikerült is megragadni a hangulatot, amit szerettünk volna - mesélte Kristóf.



Fotó: Pavilon hivatalos 

 

Vers mindenkinek - zenei ajánlat

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás