dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
United: Hang és szó

United - Hang és szó

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: United
Album: Keressük!
Szövegírók: Orbán Tamás
Romhányi Áron
Pély Barnabás
Zeneszerzők: Keressük a zeneszerzőt!
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 3, összesen 9983 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Hang és szó

Bár jól tudom, hogy ez itt nem az a hely,
Hol szavaimra bárki is odafigyel,
Én mégis írom a dalom hozzád.
Legyen füled magyarország!
Mert nem hiszem, hogy csakis a szenny
Az eszköz rá, hogy odafigyelj.
Hisz mást is rejteget ez a világ,
Mint amit ír az újság!

De míg a címlap a fenekeké,
A színpad az ördögé,
És bármit mondhat el ez a dalom,
Ha a sorokon túl nem látsz!

Hiába nálam van ma a mikrofon,
Ha a vágyad húrjait nem uralom,
Te ösztön szinten csak odamész,
Hol olcsón kínál élményt a zenész!

A hangok súlya elveszett,
Már két akkord egy élvezet.
A hangok súlya elveszett,
Egy dallam megvezet.

A szónak súlya elveszett,
Már két "love you" egy élvezet.
A szónak súlya elveszett,
Te mégis megveszed.

Tudom, hogy más vagyok, tudom, hogy neked az boom,
Hogy tükröt tart eléd ez az album.
De mégsem ráz fel, hogy magadba nézz.
Igaz, nem is vagyok lelkész!
De jól tudom, hogy itt a felületen,
Már nekem is nyílt egy felületem,
Hol hozzád vághatom, ami úgy bánt,
Hogy megeszed a bulvárt!

Amíg a címlap a fenekeké,
A színpad az ördögé,
És bármit mondhat el ez a dalom,
Ha a sorokon túl nem látsz!

Hiába nálam van ma a mikrofon,
Ha a vágyad húrjait nem uralom,
Te ösztön szinten csak odamész,
Hol olcsón kínál élményt a zenész!

A hangok súlya elveszett,
Már két akkord egy élvezet.
A hangok súlya elveszett,
Egy dallam megvezet.

A szónak súlya elveszett,
Már két "love you" egy élvezet.
A szónak súlya elveszett,
Te mégis megveszed.

Rap:
Hiába jelent meg nekünk már legalább 50 dalunk, te csak
Párat ismersz, ';s az csupán az egyik oldalunk, ami
Nem nagy baj, mert azok is mi vagyunk ,de
Jó lenne végre, ha lehetne kicsit többet is adnunk. A

Közönség, a rádió, és a zenekar közös metszete az
Egyáltalán nem biztos hogy neked is tetszene, de ha
Mégis, és az alapján vetted ezt a lemezt, akkor
Láthatod: nem hordunk jelmezt.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Bereményi Géza írta Járai Márk első szólóalbumának dalszövegeit

Január 25-én, Bereményi Géza 80. születésnapja alkalmából jelenik meg a Spotify-on Járai Márk első szólóalbuma, az Összevissza tánc a világ. 




Járai zenéi és Bereményi szövegei – akár a Cseh-Bereményi dalok – javarészt egy konyhaasztalon íródtak eggyé, és a 2019-ben indult közös alkotói folyamat most érett meg a megjelenésre. A streaming közzététel után pedig hamarosan vinylen is hallhatóak lesznek a Járai-Bereményi szerzemények, a Berg Records gondozásában.

 

„Cseh Tamás-estre készültem a Hadikba. Rengeteget készültem a koncertre. Elmentem az Iskola utcába, ahol Cseh Tamás és Bereményi Géza lakott, álldogáltam a kapualjban, beültem a törzshelyükre, az Isolabellába, és közben hallgattam a dalokat. Teljesen átszellemültem, két hónapig Cseh-Bereményi-ködben éltem, még beszédtechnikát is tanultam, hogy az átkötő prózai részek jobban menjenek” – mesélte Járai Márk. 


„Bereményi Géza jön, meglepetésvendégnek. Akkor nagyon betojtam.” - emlékezett vissza Járai Márk a koncert napjának reggelére, amikor a szervező, Juhász Anna felhívta őt.


Járai akkor már hosszú ideje szerette volna, ha Bereményi neki adja, akár a legrosszabb szövegét, ami a fiókban porosodik. 


„Géza nagyon kedves volt, értőn figyelt a koncert alatt, és amikor vége lett, arcon csókolt, hátba veregetett, és mondta, másnap menjek fel hozzá.” A fiókból ugyan nem került elő semmi, azonban a konyhaasztalon elkészültek az első dalszövegek. 


„Hasonló metódussal születtek a mi dalaink, mint a Cseh-Bereményi dalok. Többnyire a konyhában, de volt, hogy leugrottam hozzá a Balatonra és gyorsan megírtunk egy számot. Lehet tanulni a szövegírást, de úgy, ahogy Géza műveli, nem. Zsigerből kell, hogy jöjjön.” – mesélte Járai. 


 

A közös munkából végül húsz dal született, melyből tíz került fel a most megjelenő hanganyagra. 


„A legelső napon rögtön három dalt is írtunk, mindhárom ott van a lemezen. Született egy „Budapest” dal is, ami azért fontos számomra, mert Géza eddig négy dal írt ezzel a címmel, abból hármat Cseh Tamásnak. A negyediket én kaptam” – mondta Járai, aki elmondta, hogy az összes dal Gézáról szól. „Én csak egy „szócső” vagyok és szívesen magamra vállalom ezt megtisztelő terhet.

 

„Amikor Járai Márknak dalokat írtam, egyáltalán nem gondoltam Cseh Tamásra. Eszembe sem jutott összehasonlítgatni őket. A szövegeket Márk dallamai inspirálták. Egy másik ember, egy másik korszakban. Szóval, ez nem egy Cseh Tamás emléklemez. És miért "Összevissza tánc a világ"? Elég elolvasni a mostani híreket, a jelenlegi évtizedet így lehet jellemezni." - 


fogalmazott Bereményi Géza.



 

A hanganyag a Berg Records gondozásában jelenik meg, producer Felcser Máté.

 

A hamarosan megjelenő vinyl, melynek érdekessége, hogy néhány dalszöveg eredeti kéziratának másolatát is tartalmazza, már előrendelhető az alábbi linken.


Fotók: Járai-Bereményi hivatalos

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás