


| Előadó: | ZságbaMacska |
|---|---|
| Album: | Haláli |
| Megjelenés: | Keressük! |
| Hossz: | 2:51 |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Vállamon viszem az éveket
és el nem tudnám mondani hogy hova megyek
Lehet a mélybe húz vagy mennybe fel
Hogy honnan jöttem tudom jól nem felejtem el
Valami mindig volt ami
vissza tartott régen
A félelemtől büszkeségtől gátlások közt éltem
mint egy ócska gépezet
amit az agyam fékezett
az élet alma volt csak mérgezett
Persze benne volt a pakliban némi segítséget vártam,
de én lettem gyenge ponta rohadt kártya várban
Minden el veszett
egy perc alatt
az élet minden szarja rám szakadt
Minden el veszett
egy perc alatt
de az néhány kemény év gyorsan elszaladt
s most a vállamon viszem az éveket
és el nem tudnám mondani, hogy hova megyek
Lehet a mélybe húz vagy mennybe fel
Hogy honnan jöttem tudom jól nem felejtem el
Minden te voltál nekem
most talán megérted
DE ha nem bírod már kedvesem Leléphetsz
Ezt a harcot egyedül vívom az agyammal
A sűrű füst és a sötét majd eltakar
De aki keres talál
s ha hiányzom majd talán
Csörögj rám egy hideg éjszakán
Forró sóhajod és édes hangod csábít
Bármikor ha látlak édes mindig talpra állít
És megyek tovább, játszom az időmmel
Vissza fogni nem bírsz erővel
Bárhol járok, téged látlak
Na hagyd a holnapot élj a mának
Te is a válladon viszed az éveket
És válaszolsz még néha hogy ha kérdezem
Hogy merre jársz, mit csinálsz
Remélem még néha néha visszavársz
s most a Vállamon viszem az éveket
de meg nem tudnám mondani hogy hova megyek
Lehet a mélybe húz vagy mennybe fel
Hogy honnan jöttem tudom jól nem felejtem el



A posztpunk egyik legmeghatározóbb és leginnovatívabb zenekara, John Lydon Public Image Ltd-je (PiL) 2026 tavaszán Budapestre érkezik.
A kultikus együttes május 20-án ad koncertet a Dürer Kertben, 15 évvel első magyarországi koncertje után, a hatalmas sikerrel futó This Is Not The Last Tour nevet viselő körút részeként.
A koncert igazi zenei mérföldkőnek ígérkezik
John Lydon, - vagy ahogy a világ leginkább ismeri Johnny Rotten - a Sex Pistols frontembereként írt zenetörténelmet, majd a PiL élén újradefiniálta a posztpunk műfaját. A banda több mint négy évtizedes fennállása alatt öt Top 20 kislemezt és öt Top 20 albumot jegyzett az Egyesült Királyságban, egyedi hangzásuk a rockot, a dance-t, a folkot, a popot és a dubot ötvözi, ami több generációra volt hatással, zenészek ezreit inspirálta.
Az 1978-ban alakult formáció 1992-ben hosszabb szünetre vonult, majd 2009-ben megújult lendülettel tért vissza, és ismét sorra szállította a dalokat. Újjáalakulásuk óta három nagy kritikai sikert arató albumot jelentettek meg: This is PiL (2012), What The World Needs Now… (2015) és a legfrissebb, 2023-as End of World, amely tovább színesíti Lydon széles diszkográfiáját, a PiL életművet pedig immár 11 lemezesre bővíti.
John Lydon 2023-ban elveszítette feleségét Norát, valamint menedzserét és barátját John Rambo Stevenst, ezután sokáig úgy gondolta, hogy a turnézás számára véget ért, nem szeretne többet színpadra állni.
A közönség szeretete azonban szerencsére meggyőzte
Hiba volna abbahagyni. Nem maradtak így el a koncertek és a frontember bevallása szerint a mostani turnén a Public Image Ltd maximális fordulatszámon pörög, és miután a nyár folyamán a zenekar történetének legjobb koncertjeit adták, „nagyon várják, hogy mindenki Rotten karácsonyt és új évet kapjon tőlük ajándékba.”
A most bejelentett budapesti koncert ritka lehetőség a hazai közönség számáraa
Kivételes alkalom arra, hogy a magyarországi rajongók élőben lássák a legendás brit csapatot, amely eddig mindössze egyszer, 2010-ben járt Budapesten. Majd ötvenéves pályafutások során így másodjára lesz lehetősége a hazai közönségnek a világ egyik legismertebb punk legendájának energiáját élőben is megtapasztalni május 20-án, a Dürer Kertben. A punk ünnepre a jegyértékesítés december 3-án, 11 órakor indul.