Előadó: | 8BIT |
---|---|
Album: | A múlt halott |
Megjelenés: | 2017 |
Hossz: | 4:41 |
Szövegírók: |
Nagy Gergely (8BIT) |
Dobrocsi Krisztián |
|
Kiadó: | WMMD |
Stílus: | Szintipop, Pop |
Címkék: | Keressük! |
Tudod az életem voltál
Egyre távolabb a tető.
Ijedt arcokat bámulok
A vég a föld, a közeledő.
Már nincsen bennem vak remény,
A kitörölt visszaút.
Csak a gúnyos mosoly: a csatornafedél.
Én várom, hogy ott legyek,
Ahol a nem létező
Mennyország vagy pokol kapuja áll, ahol
Nincsen jövő.
Hangod gyászkendő, zsugorodó.
Egyre közeleg a gyilkos aszfalt,
Gyermek-mesevilág:
A gonosz és a jó.
Kérlek, ne hagyjatok magamra,
Itt sötét és hideg van!
Ezt az ötletet ki adta?
Én itt nem érzem jól magam!
Tudod az életem voltál
Egyre távolabb a tető.
Lassan múlik a fájdalom,
Csak a fény, a közeledő.
Nem kérdés már a folytatás,
Bukott angyal jött el értem.
Kérve-kérem,
Hogy hadd maradjak még!
Én várom, hogy ott legyek,
Ahol a két eljövő
Mennyország vagy pokol kapuja áll, ahol
Nincsen idő.
És a gyászkendő zsugorodó.
Egyre közeleg a gyilkos aszfalt,
Gyermek-mesevilág:
A gonosz és a jó.
A 2017-ben nagy sikerrel bemutatott Álomutazó című családi mesemusical a megújult Erkel Színház repertoárjában tér vissza idén decemberben, a szereplők közt pedig újra láthatjuk Szabó Győzőt és Stohl Andrást, továbbá ezúttal is ismert sztárok lépnek színpadra a darabban, mint –
mások mellett - Nagy Sándor, Serbán Attila, Vágó Bernadett, Csonka András, Auksz Éva, Vágó Zsuzsi, illetve Puskás-Dallos Bogi és Puskás-Dallos Péter.
Egy nem is olyan távoli jövőben, amikor csak a hatékonyság számít, a legnagyobb bűn, ha az időnket az álmodozásra vesztegetjük. Az Álomutazó hősei most visszatérnek, hogy egy lenyűgöző kalandra hívjanak mindenkit, melyben a varázslat és a szeretet összefonódik, és a legrejtettebb kívánságok is valóra válhatnak.
A történet egy olyan világban játszódik, ahol nincsenek álmok
A történet főhőse, Tomi egy olyan világban él, ahol nincs mézes tej, pihe-puha ágynemű, se alvósállat. De legfőképpen álmok nincsenek. Hatékonyan működik viszont Tomi sztártudós apukájának találmánya
az „agyturbó”, ami már rég elfeledtette az emberiséggel a meghitt együttlétet, a pihenést, az alvást és az álmokat.
Tomi és barátja, a Bárány azonban akcióba lendülnek, hogy bebizonyítsák: az alvás és az álmok igenis fontosak, és hogy a rémálmoktól sem kell félni.
A mesemusicalt Vinnai András írta, a dalok szövegét Orbán Tamás, zenéjét Rakonczai Viktor jegyzi. A darabot – csakúgy, mint az ősbemutatót – az Erkel Színházban Juronics Tamás állítja színpadra rendezőként és koreográfusként is egyaránt.
A szereposztást bejelentő film a mesterséges intelligencia segítségével készült
Ilyet színház eddig még soha nem tett, így az Erkel Színház ezzel is úttörő szerepet vállal a színházi innováció történetében. A választás nem csupán technológiai újítás, hanem szimbolikus gesztus is, tökéletesen illeszkedik az Álomutazó világához, ahol a mesterséges intelligencia uralja az élet minden pillanatát, és még a pislogás is hatékonyságellenes bűntettnek számít.
- Megadtuk magunkat ennek a kortárs trendnek – ahogy a történet világában is központi szerepet kap az AI, úgy mi is fontosnak tartottuk, hogy a bejelentést ezzel az eszközzel valósítsuk meg. Soha egyetlen színház sem jelentette még be a szereposztását AI által készült filmen keresztül, így most az Erkel ismét egyedi és úttörő megoldással lepte meg a közönséget - hangsúlyozta Szente Vajk.
Bemutató: 2025. december 19.
Szereposztás:
Bárány: Szabó Győző, Serbán Attila
Apa: Stohl András, Nagy Sándor
Anya: Vágó Bernadett
Nagyokos: Csonka András
Cosinus: Auksz Éva
Álomkészítő Rém: Kecskés Timi
Álomkészítő Idill: Vágó Zsuzsi
Álomkészítő Vigyor: Péntek Fanni
Reklám Marcsi: Puskás-Dallos Bogi
Reklám Marci: Puskás-Dallos Péter
Fotó: Erkel Színház