Előadó: | Fábián Éva |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Hajas György |
Menyhárt János |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Egyedül szálltam, mint a szél
Mikor a földön útra kél
Sehol sem várt rám jó barát
Repülőgépem föld felett
Elsuhant, mint a képzelet
Körülölelte fenn az ég
Egyedül szállt
Sok hosszú-hosszú éven át
Egyedül szállt
Minden éjszínű tengeren át
Egyedül szállt
Mint a szél
Egyszer egy évnek alkonyán
Gépszíve fáradtan megállt
Magához hívta lenn a föld
Szárnyit törve porba hullt
Sivatag mélyén meglapult
Vágyamban mégis láttam én
Messzire szállt
Sok hosszú-hosszú éven át
Messzire szállt
Minden éjszínű tengeren át
Messzire szállt
Mint a szél
Ivóvíz nélkül voltam én
Feladtam már minden reményt
Amikor jött egy jó barát
Keresett forrást, friss vizet
Kérdezte; értem mit tehet
Azután sorsáról mesélt
Messzire szállt
Sok hosszú-hosszú éven át
Messzire szállt
Minden éjszínű tengeren át
Messzire szállt
Mint a szél
Messzire szállt
Sok hosszú-hosszú éven át
Messzire szállt
Minden éjszínű tengeren át
Messzire szállt
Mint a szél
A Nemzeti Filmintézet gyártási támogatásával folytatódhat a Hogyan tudnék élni nélküled? című zenés vígjáték Törőcsik Franciska és Ember Márk főszereplésével.
Demjén Ferenc-dalszövegek itt.
A Hogyan tudnék élni nélküled? 2 (munkacím: Mindig ugyanúgy) című film gyártására 1,3 milliárd forint támogatást szavazott meg az NFI Filmszakmai Döntőbizottsága.
A Hogyan tudnék élni nélküled? 2. története az első rész folytatása lesz, ami pár évvel később játszódik. A film forgatása augusztusban kezdődik és várhatóan 2026-ban kerül majd a mozikba.
A Kirády Attila producer vezetésévél Goda Krisztina és Kormos Anett forgatókönyvéből, ezúttal Dyga Zsombor rendezésében készülő filmben Törőcsik Franciska és Ember Márk mellett Márkus Luca, Marics Peti, Kovács Harmat, Kirády Marcell, Trill Beatrix lesz látható a legjobb Demjén-slágerek kíséretében.
A Hogyan tudnék élni nélküled? minden nézettségi rekordot megdöntött
31 hete van műsoron, és a rendszerváltás utáni legnézettebb magyar film lett a hazai mozikban.
A nézettség rekord mellé bevétel rekord is társult: csak a magyarországi mozijegyeladásból befolyt bevétel eddig több mint 2 milliárd forint volt.
A film külföldi moziforgalmazásban is látható, és hátra vannak még a tévé- és streamingbevételek.
Az 1994-ben játszódó film egy felejthetetlen nyári balatoni történetet mesél el, a film zenéjéről Demjén Ferenc csapata - Menyhárt János zenei producer, Subecz Tamás zenei rendező és Rózsa István, a Demjén menedzsment vezetője - gondoskodott.
Fotók: InterCom