Előadó: | Fábián Éva |
---|---|
Album: | Keressük! |
Szövegírók: |
Ihász Gábor |
Ihász Gábor |
|
Kiadó: | Keressük! |
Stílus: | Keressük! |
Címkék: | Keressük! |
Csendes kis szobámban érintetlen az ágyam
Mert az éjszaka nyugodt csendjét, felkavarta egy emlék
És tisztán cseng egy régi hang, melyről az hittem:
elfeledtem rég!
Újra látom az utcát, azt a régi , öreg lámpát
Ahol minden nap megálltunk, csodákról álmodoztunk
De négy év gyorsan elszaladt, s emlékül csak ez a kép maradt
Sokáig úgy éreztem, szívemből mindent elvittél
Sokáig úgy éreztem, a világ nélküled mit sem ér!
De látod elült most már minden bánatom,
Van más kit átölelhet mindig a két karom
Négy évig nem jöttél, s ez ép így jó!
Csendes kis szobámban érintetlen az ágyam
Mert az éjszaka nyugodt csendjét, felkavarta az emlék
Mert hangod gyorsan elrepül, s helyére egy új álom kerül
Sokáig úgy éreztem, szívemből mindent elvittél
Sokáig úgy éreztem, a világ nélküled mit sem ér!
De látod most már eltűnt minden bánatom,
Van más kit átölelhet mindig a két karom
Négy évig nem jöttél, s ez ép így jó!
Sokáig úgy éreztem, szívemből mindent elvittél
Sokáig úgy éreztem, a világ nélküled mit sem ér!
Látod most már eltűnt minden bánatom,
Van más kit átölelhet mindig a két karom
Négy évig nem jöttél, s ez ép így jó!
Látod most már eltűnt minden bánatom,
Van más kit átölelhet mindig a két karom
Négy évig……
Szeptember 30-án ismét a fiataloké lesz a Müpa
Az egyetemi napon a hallgatók bejárhatják az épület rejtett zugait a magyar könnyűzenei élet kiválóságai és a Müpa szakemberei által vezetett ingyenes backstage-túrákon, továbbá minikoncerteken vehetnek részt, és közelebbről is megismerhetik, hogyan működik a kulturális intézmény.
A backstage-túrák egy részén a résztvevőket ismert művészek - Beck Zoltán és Grecsó Krisztián, Co Lee, Fekete Giorgio és Mehringer Marcell - kalauzolják, akik személyes történeteiket és friss müpás élményeiket is megosztják a hallgatókkal.
A túravezető művészek nemcsak mesélnek, hanem hangszerüket is megszólaltatják
Ezáltal a diákok a történetek mellett olyan exkluzív eseményeken is részt vehetnek, mint a Mehringer akusztik, a beck@grecsó, a Co Lee x DOÓR akusztik, valamint a Carson Coma frontembere, Fekete Giorgio minikoncertje.
Mehringer akusztik is lesz
Fotó: Mehringer
A résztvevők bepillanthatnak a kulisszák mögé
A Müpa munkatársai által vezetett tematikus backstage-túrákon oda is betekintést kapnak a hallgatók, ahová a nagyközönség csak ritkán juthat be. A séták során fény derül többek között arra, hogyan népszerűsítik a Müpa évi több mint 1500 programját, szó lesz a különleges színpadtechnikai megoldásokról, kiderül, hogy hány kolléga dolgozik egy előadáson, és hogyan zajlik egy élő koncertközvetítés a Müpa videó- és hangstúdióiban. A résztvevők mindemellett megnézhetik, hogyan próbál például a Fitos Dezső Társulat vagy az Anima Musicae vonósnégyes.
Láthatják a látogatók, hogy hogyan próbál az Anima Musicae vonósnégyes
Fotó: Anima Musicae hivatalos
A leendő közgazdászok és jogászok éppúgy megtalálhatják a kedvükre valót, mint azok, akiket a szcenika, a hangstúdiók világa, vagy éppen a marketing vonz, de azok számára is bőven akadnak inspiráló pillanatok, akik még nem döntöttek a jövőjükről.
Részletek a belépés kapcsán
Az esemény ingyenes, de előzetes regisztrációhoz kötött, a backstage-sétákra pedig a helyszínen lesz lehetőség jelentkezni. A gördülékeny belépéshez érvényes felsőoktatási diákigazolvány szükséges, és a hallgatókat kísérő oktatók számára szintén nyitottak a programok.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik