


| Előadó: | Mafia |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Tudod én olyan vagyok,
aki ha szagot fogott, a sírig is elkísér
Van egy töltényem és rajta a neved,
egy töltényem neked
Egy igazi szemét,
akit nem hat meg az összekulcsolt kéz
Van egy töltényem és rajta a neved,
egy töltényem neked
Nézd, mindenki láthat,
sohase' bújtam el és vállalom a szerepemet
Én megpróbáltam szépen élni,
de csak én, csak én adtam a szeretetet
És jöttek a "haverok", a furcsa kis alakok,
köztük voltál te is
De tudod, én megjegyeztem minden szavad
és számonkérem amit megígértél
A bőröm és a markolat már egybeforrt rég
Van egy töltényem és rajta a neved,
egy töltényem neked
A könnyek és a félelem tett még erősebbé
Van egy töltényem és rajta a neved,
egy töltényem neked
Az a sok száz majom aki folyton nyavalyog,
ül a seggén, mer' az is elég
Még sohasem tett semmit magáért,
otthon várja az elismerést
Én meg teszem a dolgom: keres, talál,
cél, tűz, keres, talál
A megbocsájtást nem én adom,
én se' hiszem, hogy megkapom
Nyitott sebbel,
nyitott szemmel nézel rám és nem hiszed el
Én megtalállak,
bárhol bújsz el, bárhova mész
Úgy harcolj, ahogy férfi harcol
és úgy halj meg, ahogy halni kell
Nem vagy más, csak egy név,
egy golyóba vésett név


Hosszú idő után újra összeállt Diaz és Mentha: megjelent a Méreg, a duó friss dala, amely a 2010-es években megismert közös munkák (Nélküled, A part) után új fejezetet nyit a történetükben.
A Méreg az elmúlt évek megpróbáltatásaira, belső vívódásaira reflektál: ugyanakkor nem csak a veszteségekről szól, hanem arról az állapotról, amikor az ember azt érzi, hogy nincs a jó úton, de ezt még magának sem meri bevallani. A belső én ilyenkor szinte ordít, hogy valami nem oké, de ezt sokszor nem halljuk meg - a refrén is erre a felismerésre reflektál.
„Sokszor vannak olyan pillanatok, amikor úgy érezzük, senki nem ért meg minket, pedig jó lenne, ha valaki mélyre látna és meglátná, mi a bajunk. Közben ezeknek a dolgoknak a nagy részét végül magunkban kell helyretennünk”
- meséli a dalról Diaz. A Méreg hangulatában melankolikus és mély, ugyanakkor fontos volt, hogy reményt is adjon: „Szerettem volna, ha azt éreznék az emberek, hogy nincsenek egyedül.”
A zene és a szöveg megírásán túl a videoklip is teljes egészében self made módon készült. A Kanári-szigeteken, Tenerifén forgatott anyagról Mentha így mesélt: „Ez egy régi történet köztünk Diazzal, mindig ott volt a levegőben, hogy egyszer újra csinálunk valamit. Most jött el az ideje”. A videót stáb nélkül forgatták le, minden külső segítség nélkül, ami tudatos döntés volt: "A videót teljes egészében mi készítettük - gyakorlatilag én forgattam az anyagot, stáb nélkül. Itthon nem találtunk olyan helyszínt, ami azt éreztük, hogy passzolt volna a dal hangulatához. Az óceán, a fekete homokos tengerpart és a Teide látványa viszont mind erősen rezonált a Méreg világával” - teszi hozzá.
A Diaz-Mentha együttműködés nem érinti sem a Wellhello, sem a Hősök működését: mindkét formáció továbbra is aktív, a Méreg egy különálló projekt eredménye.
Fotó: DiazMentha