dalszöveg, előadó kereső
Dalszöveg, előadó kereső
előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Tartalom
Csaknekedkislány: Zenekar

Csaknekedkislány - Zenekar

off off off off off
Album: nincs kép
Előadó: Csaknekedkislány
Album: Keressük!
Szövegírók: Csepella Olivér
Zeneszerzők: Konsiczky Dávid
Kiadó: Keressük!
Stílus: Keressük!
Címkék: Keressük!
Megtekintve: Ma 5, összesen 14645 alkalommal
Tartalom
Dalszöveg

Zenekar

Én a dobos vagyok,
pergők és cinek
lábdob és tamok.
De aztán minek
törni ezer darabba
a csendet egymagában
vak parancsszó maradna,
ha nem jönnek utánam,

de ha velem van ez a másik három
nem állhattok meg egyenes lábon,
táncolni fog az is, aki nem akar,
mert nem dobos vagyok, hanem zenekar.

Én vagyok a bőgős,
enyémek a mélyek,
mindig az a főhős
akit én kisérek.
"Mért van csak négy ezen,
és nem hat húr vagy öt?"
Ez basszgitár édesem,
ebben lakik a dög!

És ha velem van ez a másik három
olyat búgok, enyém lesz –ha kívánom–
a szívük mire véget ér a hepaj,
mert már nem bőgős vagyok, hanem zenekar.

Én vagyok a gitáros,
sikálok és pengetek.
Tele van a város
ilyennel, és a rengeteg
út mit ér Dzsangóig
a Niranától Zappán át?
Hogyha a kraftot egymagamból
így nem adnám át,

de ha velem van ez a másik három
olyan erővel szól a gitárom,
hogy az a szegény kislány majdnem belehal,
mert nem gitáros vagyok hanem zenekar.

Én vagyok az énekes,
én állok a fronton,
a számon sok féle vers,
mindben ugyanazt mondom:
"Ó nem szerettek, miért nem"
"Ó szeress újra bátran"
és hozzá milyen idétlen,
hogy így mozog a lábam,

de ha velem van ez a másik három
hamis hanggal is szép, mint az álom
mert a dalunk olyan erős mint a fene, jaj
már nem énekes vagyok hanem zenekar.

előadó, zeneszöveg betűválasztó
Válassz előadót:
0-9
a
b
c
d
e
f
g
h
i
j
k
l
m
n
o
p
q
r
s
t
u
v
w
x
y
z
Hírek
Hírek

Geszti Péter Poptimista címmel nagyszabású koncertet ad a fővárosban

2027. január 30-án az MVM Dome színpadán mutatja be Geszti Péter eddigi legnagyobb szabású koncert produkcióját, a POPTIMISTA SHOW-t. 







Az új show Geszti legfrissebb zenei korszakát foglalja össze: disco, funk és rap találkozik pozitív energiával, új dalokkal és korszakos slágerekkel, egy látványos, nagyszabású produkcióban.


A Geszti Péterhez kapcsolódó dalszövegek itt.



 

A POPTIMISTA nem nosztalgiaest. Bár Geszti hamarosan megjelenő, POPTIMISTA című albumának dalai a hetvenes–nyolcvanas évek ropogós disco és funky világából merítenek, a szövegek és az üzenet nagyon is a jelenről szólnak. 


Ez a zenei világ nem visszafelé néz, hanem előre: felszabadító, táncos, közösségi élményt kínál egy olyan korszakban, amikor erre különösen nagy szükség van.

 

A koncert különleges jelentőséggel bír azok számára is, akik ott voltak a dupla telt házas Geszti Sixty Aréna show-n. Az a produkció mérföldkő volt Geszti koncertjeinek történetében; a POPTIMISTA SHOW erre az élményre épít, de nem ismétel – hanem emeli a tétet. Nagyobb térben, új zenei anyaggal, új vizuális koncepcióval viszi tovább azt a közösségi energiát, amely a Sixty koncerteket jellemezte.



 

A POPTIMISTA SHOW középpontjában a tánc, a felszabadulás és az együttlét áll. Akár a tánctéren, akár ülve, énekelve kapcsolódik be a közönség, az este közös élménnyé válik. Geszti koncertje egyszerre szól az új dalokról és azokról a slágerekről, amelyek generációk számára váltak meghatározóvá – új hangzásban, új lendülettel.



 

„A POPTIMISTA számomra nem csak egy koncert cím, hanem egy döntés. 


Döntés amellett, hogy ebben a zavaros, bizonytalan világban nem bezárkózunk, hanem nyitunk egymás felé, a pozitív gondolkodás felé, a popzene erejével. 


Ez a show arról szól, hogy együtt, zenével, tánccal és humorral visszavesszük azt az energiát, amit a hétköznapok gyakran el akarnak venni tőlünk.” - Geszti Péter


 


„A diszkózene nem póz volt, hanem felszabadított minket, amikor táncba vitt.

Engem ez érdekel: hogyan lehet ezt az egyszerű életigenlést újra megszólaltatni, mai szövegekkel, mai dalokkal. Ezért mondom, hogy nekem a poptimizmus nem retro – ez a holnap nosztalgiája.” - Geszti Péter

 


 

 

 Fotók: Geszti Péter

Zenei kvíz ajánló - tedd próbára magad!

Tóth Árpád - Újév reggele c. megzenésített verse

Adományozás