


| Előadó: | Kalapács |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: | Keressük a szövegírót! |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Érzem, hogy nekem az élet
Tartogat csúnyát és szépet
Lehetek még lenn és repülhetek az égen
Zászlóm a magasba tűztem
Szívemet őrzöm a tűzben
Dalaim követik léptem, nyomaim mélyen
És ha széttenném a kezem
Úgy sem maradnék védtelen
Csak a jéték vége megölne, úgy hiszem
Én nem bánok semmit sem
Tudom, van még mit tennem
De belehalok, ha egyszer megérkezem
Félszáz év
Nem a világ vége még
Félszáz év
Talán semmire nem elég
Messze a rév, messze még
Leszek parázs a szélben
Megállhat bármi, de én nem
Valahol ez is érdem, nem hajlik a térdem
Őröl a gép, mégsem érzem
Még most is gyilkos a mérgem
Néha-néha kötekszem, de tiszta a szívem
És ha szét is tenném kezem
Te is itt maradnál velem
A játék vége megölne, úgy hiszem
Sosem bánok semmit sem
Amíg van még dal bennem
Én belehalok, ha egyszer megérkezem
Félszáz év
Nem a világ vége még
Félszáz év
Talán semmire nem elég
Messze a rév, messze még
Félszáz év
Nem a világ vége még
Félszáz év
Talán semmire nem elég
Messze a rév, messze még



Az ausztrál szupersztár popcsapat, a 5 Seconds of Summer tagjai szólókalandjaik után most ismét egyesített erőkkel vág neki a koncertezésnek.
A csapat a hamarosan érkező Everyone’s a Star! című lemezével tavasszal európai turnéra indul és Budapestre is visszatérnek új dalaikkal, április 24-én, az MVM Dome-ba.
Az előadóhoz kapcsolódó dalszövegek itt.
Az elmúlt évek során a 5 Seconds of Summer milliók szívét hódította meg, és számos rekordot döntött meg.
A zenekar eddig több mint 17 milliárd globális lejátszást ért el, valamint három #1 albumot tudhat magáénak az amerikai Billboard 200-as listán.
Ezzel ők az eddigi legsikeresebb ausztrál előadók ezen a téren. Öt stúdióalbumukból mind az öt bekerült a Billboard 200-as lista első két helyezettje közé, míg olyan himnuszok, mint a She Looks So Perfect, a Youngblood és az Amnesia egy egész generáció meghatározó dalaivá váltak, világszerte rajongók millióival rezonálva.
A többszörös platinalemezes popcsapat legutóbb 2023-ban járt Budapesten, a turné befejezése után pedig a banda tagjai leginkább a szólóprojektjeire fókuszálták, ahol mindent ők írtak és énekeltek.
A 5 Seconds of Summer november 14-én megjelenő hatodik albuma, az Everyone’s a Star! pontosan ezt foglalja magában és egyúttal jelent visszatérést a gyökereikhez.
Az új lemezről már két számot ki is adtak
Az első az energikus pop-rock dal, a Not Ok, amely a tagok sötétebb oldalát mutatja meg, a második pedig a Boyband. A Boyband a több mint 10 éves fennállásuk alatt szerzett tapasztalataikat foglalja össze, néhol kissé ironikusan, ugyanakkor megírását Liam Payne tragikus halála is inspirálta. Már ezekből is sejthető, hogy az új album tele lesz váratlan csavarokkal és eddigi legizgalmasabb dobásuknak ígérkezik.
A lemez megjelenését követően pedig turnéra is indulnak
Így április 24-én mi is élőben hallhatjuk az Everyone’s a Star! című lemezük dalait az MVM Dome-ban.
A koncertre elsőként az új albumot előzetesen megrendelő rajongók vásárolhatnak belépőket, ők október 28-án, 10 órától szerezhetik be jegyeiket. A regisztrált Live Nation tagok október 30-án, 10 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez, míg a teljes körű jegyértékesítés október 31-én, 10 órakor indul a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.