


| Előadó: | Junkie Jack Flash |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Pető Szabolcs |
| Keressük a zeneszerzőt! | |
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Keressük! |
| Címkék: | Keressük! |

Változzak meg, változzak meg,
Erre kérsz
Változtass meg, változtass meg,
Hogyha bírsz
De előre szólok, előre szóltam,
Nálam van a gyeplő
Csak az uralkodik felettem,
Aki itt helyben lelő
Reggel 6 van, reggel 6 van
vár a munka
Várjon tovább, én is várok,
nem vagyok rabszolga
Kell egy kávé, mellé cigi
Pár perc és felkelek
Kimozdultam a barlangomból,
Ide nézzetek emberek!
Mikor ágyba érsz,
Én felkelek
Mikor az álmod szép
Újra éledek,
Mikor ágyba érsz
Mikor az álmod szép
Ha szégyent érzek, szégyent érzek
Elfelejtem
Lehettem volna más is
De életművész lettem
Én előre szólok, előre szóltam,
Nálam van a gyeplő
Csak az ítélhet el engem,
Aki itt helyben lelő
Mikor ágyba érsz,
Én felkelek
Mikor az álmod szép
Újra éledek,
Mikor ágyba érsz
Mikor az álmod szép
Újra éledek,
Mikor ágyba érsz,
Mikor az álmod szép



Jaroslaw Lukomski közismert szinkronszínészként Lengyelországban.
Jaroslaw Lukomski lengyel előadóművész pert indított Lengyelországban egy cég ellen, mert egy reklámfilmben a tudta és beleegyezése nélkül olyan hangalámondást használtak, amelyet mesterséges intelligencia készített az ő hangja felhasználásával; ez az első ilyen jellegű bírósági ügy Lengyelországban - jelentette a Polsat News kereskedelmi hírtelevízió.
A reklámfilmet egy, szennyvízgyűjtő tartályokat gyártó cég készíttette, feltehetőleg a Lukomski hangját tartalmazó korábbi felvételek alapján.
Az így létrehozott alámondáshoz nem kérték Lukomski hozzájárulását, nem fizettek neki a szerzői jogaiért, nem is tájékoztatták őt a reklámfilm elkészítéséről.
"Ők nem érzik, hogy a hang akármilyen módon az emberi identitás része lenne, és azt hiszik, hogy bármit megtehetnek vele" - nyilatkozott Lukomski a Polsat Newsnak.
- Az emberi hang "különleges védelem alatt áll", biometrikus jellemzőnek számít, akárcsak az arckép
- fogalmazott a Polsat Newsnak Joanna Swiebocka-Wiek, a krakkói Jagelló Egyetem mesterséges intelligencia szakának vezetője.
Az érintett cég úgy látja, hogy nem követett el jogsértést, a reklámfilmben felhasznált hang szerinte a mesterséges intelligenciáé, és nem Lukomskié.
Az onet.pl lengyel hírportál Lukomski ügyvédjét idézi, aki szerint az előadóművész hangját nemcsak az őt ismerő emberek azonosították a filmben, hanem az átvételt a mesterséges intelligencia felhasználásával is megerősítették.
Kiemelt kép: illusztráció/AI/Freepik