


| Előadó: | Red Bull Pilvaker |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Fluor Filigran Marsalkó 'Halott Pénz' Dávid Fura |
|
Csöndör László "Diaz" |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Hip-Hop |
| Címkék: | Keressük! |

Ráérünk arra még
A tükörnek pózolva lőnöm kell pár képet
Mikor dolgom van, ráérek
A fülembe sok hülye magyaráz
Menjé' ki, csináld meg, összeroskad a ház
Mi van? Holnap nem lesz nap?
Erős az emberszag, hú, de kedves vagy
Hozzád vágnék egy féltéglát
Hét órája nyomom a GTA-t
Álommeló, az Óperencián
Előadok a lusta konferencián
vagy lemondom, vagyok olyan aljadék
Majd kiderül, ráérünk arra még
Mint elátkozott királyfi
túl az Óperencián
Él magában falujában
Pató Pál úr mogorván.
De ez nem az ő hibája
Ő magyarnak születék
S hazájában ősi jelszó
Ej, ráérünk arra még!
Ráérünk arra még
Egy elátkozott királyfi
Legenda mint B.I.G. bácsi
Aki a munkára sosem volt kíváncsi
Ha kell csinálni bármit, ácsi!
Csak egy feleség kéne, nem rabszolga
Bár az asszony ráér, azt mondja
Majd gondja lesz rá, nem lesz gondja
Csak hogy a világ képe egy flash gomba
Az élet gondjaiba bele merülő
Közveszélyes munkakerülő
Skandálja az alja nép
Ej, ráérünk arra még!
Mint elátkozott királyfi
túl az Óperencián
Él magában falujában
Pató Pál úr mogorván.
De ez nem az ő hibája
Ő magyarnak születék
S hazájában ősi jelszó
Ej, ráérünk arra még!
Sok a Pató Pál
Pár haverom is egyre fakóbb már
Nincs bennük a láng
Amit együtt gyújtottunk meg anno régen
Mindig csak fáradtak, mindig bágyadtak
A meló, a csajok, a család, a számlák
A fény amit bennem hagytál, nálad is kinő
Ha öntözöd, itt van az idő
Hogy lépjél. Ha egy tánc az élet hát éljél!
Ne legyél Pató Pál
Aki problémát lát, rögtön arrébb áll
Ha egy helyben állok, mindig kalimpál
Életét így tengi által
Bár apái nékie
Mindent oly bőven hagyának
Soha sincsen semmije
De ez nem az ő hibája
Ő magyarnak születék
S hazájában ősi jelszó
Ej, ráérünk arra még!


Új korszak kezdődik a NÉKED történetében: megjelent a zenekar első nagylemeze, mely a Sodor a szél címet kapta. Már látható a dalhoz készült videóklip is, amely vizuálisan is tovább mélyíti az album világát.
„Az évet az első nagylemezünk megjelenésével indítjuk, ami számunkra hatalmas mérföldkő” – mondja a zenekar. A Sodor a szél videóklipjét Török Arnold (Nidel Films) készítette, és a következő napokban további három klip is érkezik az album dalaihoz.
“Igyekeztünk minden dalunkat egy-egy videóval megjelentetni a legnagyobb videómegosztón, amit nagyobb stáb hiányában házon belül oldottuk meg. Olyan is volt, hogy egy nap alatt két klipet vettünk fel, sokszor a helyi tájak adta lehetőségeket használtuk ki. “
“A tavalyi évben több neves klubban is felléphettünk Magyarországon a 4S Street vendégeként, ami óriási lendületet adott számunkra. Ezenkívül a nyáron szinte kivétel nélkül minden hétvégén játszottunk Erdélyben is, ahol bizonyossá vált számunkra, hogy a közönségnek is tetszenek a dalaink, egyre többen éneklik a szövegeinket”
A NÉKED két lemezbemutató koncerttel is készül
Február 5-én Csíkszeredában, az Ólommadárban, február 7-én pedig Gyergyóalfaluban, a Petőfi Sándor Művelődési Házban mutatják be élőben az új dalokat. A Sodor a szél fizikai formátumban is megjelenik, amelyhez elsőként a lemezbemutató koncerteken juthat hozzá a közönség. Az eseményekre szóló elővételes jegyek az In-Time felületén érhetők el.
A NÉKED 2024 tavaszán alakult Gyergyószentmiklóson. A zenekar tagjai: Fodor László (ének, akusztikus gitár), Péter Gellért (dob), György Alpár (gitár), Ioni Eduárd (billentyűk) és János László (basszusgitár).
Zenéjük a pop rock és az indie világából táplálkozik
Alig két év alatt közel 50 élő koncert, Legszebb Erdélyi Magyar Dal jelölés, valamint több mint 50 ezer megtekintés a legnagyobb videómegosztón – mindez jól mutatja, hogy a NÉKED az erdélyi és magyarországi könnyűzenei színtér egyik friss, lendületesen fejlődő szereplője.