


| Előadó: | Kelemen Kabátban |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Horváth Boldizsár (Szerecsenkirály) |
|
Horváth Gáspár a.k.a Jumo Daddy Horváth Boldizsár (Szerecsenkirály) |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | Pop |
| Címkék: | Keressük! |

Félek de akarom mégis, a lányok mondták nem lesz baj
Szeretem és akarom én is, nagy lány vagyok aki tudja hogy mit akar
A mama leül iszik egy meggyet, a papa kiabál
Ne kiabálj, nem ő tehet róla - tavasz van bennem áll a bál
Nyílik a világ csillag gyullad az ég most vörös színben ég
A gyermekkor unalomba fullad ki tudja mi várhat rám még
Egy érintéssel indult minden, viccnek hittem nem tudtam
Hogy a legdrágább van ingyen, az Isten lábát megfogtam
Félek de akarom mégis...
Nyílik a virág végre itt vagy szívemben a helyed meg van rég
A füstös klub unalomba fullad, nyitva a terasz kék az ég
Egy első szóval indult minden, viccnek hittem nem tudtam
Hogy a legdrágább van ingyen, az Isten lábát megfogtam
Ne búsulj várd ki a végét, lehet igazad lesz mama,
Ha elhajít mint megunt babát, kisgyerekként futok haza.
Félek de akarom mégis... 2X


Nyolc év után jelentkezik hivatalos nagylemezzel a kilencvenes évek ikonikus magyar punk zenekara, a C.A.F.B..
A 14 dalt tartalmazó “Memorandum” ráadásul fizikai formában kizárólag bakeliten érkezik, de persze a korszellemnek engedve a megjelenés napjától, december 8. hétfőtől digitálisan is elérhető a jól ismert streaming felületeken.
A régóta várt korong egyik trackjéhez, a „Mr Molotov”-hoz készült klip is debütál
A videó külön érdekessége, hogy élőszereplős mozi helyett ezúttal egy rajzolt világban kelti életre az amúgy sajnos nagyon is aktuális dalt –
az ezredforduló képregény aranykorának hangulatát idéző cartoon-moziért pedig Mester Csaba és a korai Black-Out Andrics Lacija mellett producerként az ős-Tankcsapda egyik alapítója, Tóth-Laboncz Attila, vagyis "Labi" felel – az ő neve manapság a reneszánszát élő képregényekkel hasító "Master-Lab Comics"-hoz kötődik leginkább.
Persze, ha egyszer bejelentkezik a Seattle-ben élő frontembere miatt csak évi egy hazai fellépést vállaló csapat, akkor nem hagyják a közönségüket meglepetések nélkül.
Nem kis elismerés ugyanis, hogy a Trottel Records gondozásában, ugyancsak LP formátumban megjelent “Nem Az A Punk, Aki... vol.2” válogatásalbumon is helyet kapott három, 1993-ban, a punk hőskor kellős közepén rögzített C.A.F.B. nóta is.
Szakácsi Gábor zenekara amúgy legközelebb 2026. március 7-én, szombaton lép újra színpadra itthon, a budapesti Dürer Kert „Retro punk buli” elnevezésű fesztiválján.
Fotók: C.A.F.B.