


| Előadó: | Korom Attila |
|---|---|
| Album: | Keressük! |
| Szövegírók: |
Korom Attila |
|
Korom Attila Peter Ogi |
|
| Kiadó: | Keressük! |
| Stílus: | dal |
| Címkék: | Keressük! |

Néha ember lemegy a boltba
cigiér indult
nem a pokolba
Néha asszony felmegy a mennybe
mind a kettő
megy az Egybe
Néha angyal lejön a földre
kódokat üt be
a keresőbe
léha férfi néha a pulton
vágyait kéri
számon
az Úron
az Árnyék és a fény
árnyék és a fény
az árnyék és a fény
árnyék és a fény
Nekem mindeggy
Nekem mindeggy
Mind 1
Néha ember megy a pokolba
mintha nem volna
semmi jobb
dolga
Otthon asszony nem bírja
csönbe
vágyait fogadja
örökbe
Árnyék és a fény
csak árnyék és a fény
árnyék és fény
Nekem mindeggy
Nekem mindeggy
Mind 1
néha angyal fürdik a porban
teremtő arca játszik a holdban
asszony, ember, kígyó - a kertben
összebújnak
Minden rendben.
Néha angyal lemegy a boltba
mintha még volna
vágya
valami jobbra
Néha kell a bumm a fejbe
mennyi részlet
olvad egybe
Árnyék és a fény
csak árnyék és a fény
árnyék és fény
Nekem mindeggy
Nekem mindeggy
Mind 1
Lemegy a boltba...
vagy a pokolba
lemegy a boltba...
vagy a pokolba
Vágyik egyre...
végtelenre
vagy a pokolba
.....csak cigiért indult



A Bohemian Betyars új dala, az Úgy Esett egy váratlan és megható fordulatot hoz a zenekar történetében.
Világkörüli turnéja közben fordul befelé a Bohemian Betyars
A világot bejárt, őrületes energiájáról ismert formáció most egy meglepően intim oldalát mutatja meg – egy olyan pillanatot, amikor a kavalkád helyét a nyugalom, az őrületét a gyengédség veszi át.
A dal különlegessége, hogy ezúttal Kakas (Palágyi Máté) – aki eddig inkább a lendületes, harsányabb számokkal azonosult - eddig igencsak jól titkolt gyengéd, lírai énje kerül előtérbe.
Az Úgy esett egy mélyen személyes vallomás, amelyben Kakas eddig ismeretlen, érzékenyebb oldala mutatkozik meg.
Ráadásul a dal közepén elhangzó vallomás Kakas saját esküvői fogadalmából származik - és amely nagy nevetéseket váltott ki a násznép körében.
A dalhoz készült klip is ebben a szellemben született
A dokumentumfilmes koncepciót Kőrösi Máté rendezővel közösen álmodták meg, akinek a nevéhez olyan filmek fűződnek, mint a Dívák és a Mossuk kezeinket – az eltitkolt kórházi fertőzések nyomában.
Az ötlet alapja az volt, hogy Kakas és felesége, Anna három hónapon át minden nap készítsenek egy-egy rövid videót a mindennapjaikról, amelyekből később egy naplószerű történet állt össze.
A végeredmény Songoro Laurával közösen formálódott mozgóképes naplóvá – egy őszinte, bensőséges képsorozattá, amely Kakas és Anna kapcsolatának pillanatait örökíti meg: egy szerelmi történet mozaikjává.
A szöveg az együttlét apró pillanatait örökíti meg
A hajnalig tartó hallgatásokat, a közös nevetéseket, az egymásban talált nyugalmat. Egy olyan kapcsolat lenyomatai, amelyben a „káosz is nyugodt”, és ahol „még a bú is bájos”. Egy apró, ötletes csavar zárja – érdemes végighallgatni, hiszen „addig-addig kergették a véletlent, míg megtaláltak valamit.”
A zenekar most a személyesebb hangvétel felé kanyarodik
Ennek ellenére a világjáró lendület továbbra is ugyanúgy hajtja őket. Alig értek haza hatállomásos ázsiai turnéjukról - ahol bejárták Kínát és Japánt (Chongqing, Chengdu, Peking, Zhoushan, Shanghai és Tokió), hamarosan indulnak is tovább olyan európai nagyvárosokba, mint Párizs, Valenciennes, London, Bristol, Brighton, Rotterdam, Amszterdam, Berlin, Prága és Bécs.
Miközben a Bohemian Betyars hazai zenekarok közül szinte egyedülálló nemzetközi sikereket ér el, és kontinenseken át zenél ezrek előtt, az Úgy Esett pont az ellenkező irányba fordul: befelé. Egy dal, ami a turnék zaja mögött meghúzódó nyugalmat, az otthon pillanatait, a megérkezést dolgozza fel.
Bohemian Betyars - Úgy esett videó itt.